Shopping

EgeFilo – Gaziantep Araç Kiralama

0
0
1
0

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım
Gaziantep’te havaalanı olduğundan ulaşım konusunda sorun yaşamıyorsunuz. Ortalama 1,5 saat süren uçuşun ardından Gaziantep’e varabilirsiniz.
Sık bir uçuş rotası olması sebebiyle erken alınan biletlerde de indirim yakalama şansınız yüksek. Havaalanından şehir merkezine ve birçok noktaya servis var.
Bu da artı bir özellik. Ben birkaç gün gezip tozacağım için gaziantep oto kiralamayı daha makul gördüm.

Uçaktan indikten sonra araç kiraladım ve kalacağım otele doğru yol aldım. Belli dönemlerde otellerin doluluk oranları bir hayli yüksek oluyor.
Özellikle bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için rezervasyonlarınızı muhakkak öncesinden yaptırın. Zira şehir fuar ve kongreleriyle de oldukça hareketli.

Gaziantep Gezisi için en az 3 gün ayırın
Gaziantep, kebaplarıyla ünlü tarihi şanlı bir şehir. Öyle ki şehir merkezine girdiğinizde dar sokakları sizleri selamlıyor.
Eski bir yerleşim yeri olması sebebiyle sokaklarda yürürken tarihi içinizde hissedebiliyorsunuz.
Gaziantep gezilecek yerler nereler diye soracaksınız. Şehri tanımak için öncelik verebileceğiniz birçok yer var. Bu firmadan araç kiralamanızı öneririm.

Gaziantep Gezilecek Yerler
Öncelikle Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Rum Kalesi, Gaziantep Oyuncak Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi,
Gaziantep Kalesi, Elmacı Pazarı, Beyazhan Gaziantep Kent Müzesi, Gaziantep Botanik Bahçesi, Medusa Cam Eserler Müzesi, Atatürk Anı Müzesi,
Gaziantep Kurtuluş Camisi, Dulukbaba Tabiat Parkı, Tarihi Gümrük Hanı gibi birçok seçeneğiniz bulunuyor. Zaten siz şehri gezmeye başlayınca aklınızı başınızdan alacak güzelliklerle karşılaşıyorsunuz.

Eğer Gaziantep’te birkaç gün geçirmeye kararlıysanız Rumkaleyi de gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.
Nizip ilçesinde yer alan Rumkale, Roma ve Orta Çağ’dan kalma kalıntıların yer aldığı bir yarımada aslında. Yarımada üzerinde Aziz Nerses Kilisesi,
Barşavma Manastırı ile birlikte birçok kalıntı bulunuyor. Hz. İsa’nın havarilerinden olan Johannes’in İncil’i çoğalttığı yer olarak rivayet edilen Rumkale’de,
zaman içinde sular altında kalmış antik bir uygarlığın kalıntıları bulunuyor. Bu antik kenti gezmek için tekne kiralayabilir ya da günün belirli saatlerinde düzenlenen turlara katılabilirsiniz.

Atatürk’ün Gaziantep nüfusuna kaydolmasından ve her yıl burayı düzenli olarak ziyaret etmesinin ardından Bey Mahallesi’nde, Konukoğlu Ailesi’ne ait bir ev müzeye dönüştürülüyor. Geleneksel bir Antep evi olan müzenin avlusunda, Atatürk’ün nüfus kaydını gösteren bir cüzdan örneği ve Gaziantep’e verilen İstiklal Madalyası’nı görebilirsiniz. Müze içerisinde kapsamlı bir Atatürk araştırması ve Atatürk’ün Gaziantep’e geldiğinde kullandığı eşyaları görmeniz mümkün.

Gaziantep’i gezmeye karar verdiyseniz hemen şimdi bir araç kiralayın ve keşfetmeye başlayın…

EgeFilo – Gaziantep Araç Kiralama
Related posts
Shopping

OzBargain

Shopping

WowApp SmartWeb

Shopping

Savings Bar: Compare Prices in One Click

Shopping

Zoom Player Deals