Blogging

ElektrikliTestere

0
0
1
0

Bahçe ve ev gibi alanlarda kullanımı pratik olduğu için daha çok tercih edilen elektrikli testere makineleri ile evinizde veya bahçenizde ağaç kesme, dal budama, tomruklama, odun kesme gibi bir çok işi diğer sıvı yakıtlar ile çalışan motorlu testerelere nazaran daha kolay ve pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Günümüzde elektrikli testerelerin kullanımı; ev, bahçe gibi alanların dışına çıkarak, kokusuz, dumansız, performanslı çalışma yetenekleri ve avantajları sayesinde işyerlerinde de sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Keresteci, bıçkıcı, marangoz gibi ahşap ve ağaç işleri ile uğraşan birçok işyerinde elektrikli testereler kullanım kolaylığı, hafifliği, pratik çalışması ile diğer yakıtlarla çalışan motorlu testerelerin önüne geçmektedir. Elektriğin olduğu her yerde uzun ara kablolarla çalıştırılan elektrikli testerelerin diğer testerelere nazaran hafif ve dumansız çalışması, tercih edilmesinde en önemli etkenlerdendir.Neredeyse bahçesi olan her evde mutlaka bulundurulan ve dal budama, odun kesme, ağaç kesme gibi zor işleri kolaylaştıran, sıvı yakıt ve katkı maddesine ihtiyaç duyulmadan çalıştırılabilen, elektrik ile çalıştığından motor gücüne oranla daha ergonomik tasarıma sahiptirler.

1920’li yıllarda Shtil ve Dolmar gibi şirketler, benzinli olarak tasarladığı ilk testere makineleri ile seri üretim yaparak dünya pazarına girmişlerdir. İlk tasarlanan testereler ağır ve iki kişi tarafından kullanılmaktayken günümüzde farklı pala uzunlukları, motor tipleri ve modellerde Agromec, Sthil, Husqvarna, Dolmar, Oleomac, Caster, Alpina, Efco gibi bilinen firmalar tarafından üretilip tüm dünyada satılan ve bilinen markalar haline gelmiştir.

Kuruluşu 1950’li yıllara dayanan Kemal Zirai Alet İş Mak. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti, Karadeniz Bölgesinde bilinen tüm markaların bölge bayilikleri ve disbiritörlüklerini uzun yıllar boyunca yaptıktan sonra yerel ve ulusal pazarda yerli marka ihtiyacı doğduğunu hissetmiştir. Yapılan ar-ge çalışmaları tamamlanarak agromec orman ve bahçe makineleri markasını kurduktan sonra, aksesuar ve yedek parça çeşitleri ile birlikte 4000 çeşit ürün yelpazesi, bayii ve servis ağı yapılanması ile dünyanın sayılı firmaları arasında yer almakta ve konumunu her gün yükselterek ülkemizi sektöründe temsil etmektedir.

ElektrikliTestere
Related posts
Blogging

Tumblr - Tiled Dashboard

Blogging

Zee5 App for PC/Android TV-Guide

Blogging

Markdown to JIRA

Blogging

Free Fire MAX